Bleskovky

Články

Seriály

Tiskové zprávy

Události

Domů » Bleskovky, Články

Mapa záplavových oblastí na iKatastr

Přidal v 14.5.2011 – 12:003 Komentáře(ů)
Kroměříž a její povodňové oblasti

Projekt iKatastr přináší pro své uživatele další novinku, kterou je možnost zobrazení 4 nových vrstev, které se vztahují k ohrožení zástavby vodním živlem. Uživatel si může zvolit mezi vrstvami: záplavy 5, 20 a 100 letá voda a  vrstvou, která monitoruje oblasti, které byly postiženy během povodní v roce 2006. Lze tak snadno nalézt odpověď na jednoduchou otázku, zda-li se daná parcela nachází v záplavové zóně. Data záplavových zón byla získána z projektu DIBAVOD (DIgitální BÁze VOdohospodářských Dat),  Výzkumného ústavu vodohospodářského, T.G. Masaryka.

Kroměříž a její povodňové oblasti

iKatastr je také k dispozici zdarma jako nativní aplikace pro mobilni zařízení s operačním systémem Android a iOS. Více informací o iKatastru i mobilních verzích můžete najít na blogu Stanislava Šumbery či v recenzi aplikace na iPhone. Znáte podobnou aplikaci či webovou stránku? Napište nám do redakce (redakce@gisportal.cz), rádi o Vás napíšeme!

iKatastr pro iPhone

 

 

3 Komentáře(ů) »

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar blog.