Bleskovky

Články

Seriály

Tiskové zprávy

Události

Domů » Bleskovky, Video

UAV mapování sesuvu na D8

Přidal v 11.7.2014 – 08:53Žádný komentář
uas

Na konci května 2014 provedla firma UPVISION pomocí bezpilotního leteckého prostředku kompletní monitoring sesuvu na D8, kde se nyní dokončuje geologický průzkum.

Kromě klasických leteckých fotografií a videoprůletu nad sesuvem, pro reálný přehled o aktuální situaci, byl navíc proveden mapovací let bezpilotním leteckým prostředkem, během kterého byla zmapována celá část a blízké okolí sesuvu, včetně přilehlého lomu. Z pořízených dat byla vytvořena ortofotomapa v obrazovém rozlišení 7 cm/pixel, digitální model povrchu ve formě bodového mračna a 3D model. Tyto komplexní data lze kromě vizualizace samotného prostoru využít pro technické aplikace, např. vektorizace rozsahu do digitální mapy, výpočty kubatur sesuvu, terénní profily, bodová mračna ve vysokém rozlišení, ale i jako podklad pro samotný geologický průzkum apod.  To vše lze získat z jednoho krátkého letu bezpilotního leteckého prostředku, který se vypustí do vzduchu přímo na lokalitě a během jedné hodiny je práce v terénu hotová.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar blog.