Bleskovky

Články

Seriály

Tiskové zprávy

Události

Domů » Články

Mapová aplikace Ochrana přírody a krajiny

Přidal v 8.7.2017 – 08:11Žádný komentář
Ochrana_krajiny_mapy

Středočeský kraj spustil další mapovou aplikaci Ochrana přírody a krajiny v novém webovém prostředí (HTML5/JavaScript). Předmětem mapové aplikace je zobrazení geografických dat z hlediska ochrany přírody a krajiny, jako jsou zvláště chráněná území, NATURA 2000, územní systém ekologické stability a další. Aplikace nahrazuje stávající flexovou mapovou aplikaci, která je veřejnosti k dispozici již od roku 2013.

Přidanou hodnotou této aplikace je především její zobrazení v mobilních zařízeních, dostupnost ve všech webových prohlížečích a rychlejší načítání dat. Aplikace zároveň přináší nové funkce, jako např. možnost přidávat mapové služby, tj. další služby úřadu (např. územní plány obcí) nebo služby jiných poskytovatelů. V aplikaci lze jednodušeji vyhledávat dle prvků ochrany přírody a krajiny a dle územních jednotek (obce, katastrální území, parcely). V aplikaci lze prohlížet i archivní letecké snímky a vybrané vrstvy Katastru nemovitostí vč. možnosti nahlédnout do Katastru nemovitostí online. V aplikaci lze kreslit vlastní poznámky, které lze exportovat k dalšímu zpracování. Aplikace umožňuje vložení i vlastních dat prostřednictvím formátu SHP, CSV nebo KML. V neposlední řadě aplikace nabízí zjednodušenou identifikaci prvků a možnost aplikaci sdílet. Součástí aplikace je také nápověda, která bude postupně naplňována videonávody, jak s mapovou aplikací pracovat.

Aplikace byla vytvořena prostřednictvím Web AppBuilder for ArcGIS (Developer Edition) na platformě Esri.

Ochrana_krajiny_mapy

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar blog.