Bleskovky

Články

Seriály

Tiskové zprávy

Události

Domů » Články

Esri uvolnilo webovou aplikaci pro interpretaci snímků DPZ

Přidal v 30.10.2017 – 10:37Žádný komentář
Rozhraní aplikace

Svět GIS se pomalu ale jistě otevírá a tento trend dodržuje i největší z největších, americká firma Esri. Tato společnost totiž nedávno uvolnila beta verzi šablony webové aplikace pro interpretaci snímků pořízených v rámci dálkového průzkumu země. Kód aplikace je dokonce dostupný i na GitHub a díky tomu si každý může šablonu uzpůsobit dle svého vlastního uvážení a rychle tak vytvořit internetovou platformu, na které bude snímky jednoduše možno prohlížet a porovnávat.

Rozhraní aplikace

Aplikace postavené na představované platformě budou umět mj. vizualizovat jak obrazová, tak neobrazová data, dále umožní zobrazit pouze vybrané snímky z vrstvy a ty spolu porovnat. Pro tento účel budou sloužit již přednastavené nástroje Swipe a Transparency. Přímo v aplikaci je možné nad snímky počítat vegetační, vodní i jiné indexy a následně počítat přírůstky či úbytky nad původním snímkem a snímkem s aplikovaným indexem. Samozřejmostí je umožnění měření nad snímky, editace a tvorba vektorových dat přímo v aplikaci a jejich následné uložení. Exportovat bude možno také snímek, nad kterým byla v aplikaci provedena analýza. Uživatelé ArcGIS Online si jej budou moci uložit přímo jako vrstvu ve svém účtu. Jelikož aplikace je stále vydána pouze jako beta verze, není zatím k nalezení mezi ostatními šablonami pro tvorbu aplikací v ArcGIS Online. Budete-li ji chtít použít, je nutné založit webovou aplikaci v ArcGIS Online a následně šablonu najít pod tagem „Imagery Interpretation Template“. Je přitom potřeba pohlídat, že není zaškrtnutá možnost „Only search in „. Template Esri se v budoucnosti chystá vydat také přesnější návod k použití aplikace a rozšiřovat její funkcionalitu. Pokud se s aplikací chcete seznámit už teď, není nic jednoduššího, než se podívat do zdrojové složky aplikace na GitHubu, nebo si vyzkoušet vzorovou verzi aplikace zde.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar blog.