Bleskovky

Články

Seriály

Tiskové zprávy

Události

Domů » Články

T-MAPY dodávají analytické mapy pro volební vysílání TV Nova

Přidal v 20.10.2017 – 08:16Žádný komentář
volby_2

TV Nova bude poprvé v historii přenášet výsledky voleb v kontinuálním povolebním vysílání. Součástí této události se stává i společnost T-MAPY, která dodá speciální analytickou mapovou aplikaci. T-MAPY mají již nyní oblíbenou aplikaci Kam jít volit, ke které se přidává i vizualizace výsledků pro TV Nova. 

 kam_jit_volit

TV Nova si pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny přichystala dvě technické novinky. První z nich bude trojrozměrná projekce grafů. Druhá novinka je velmi unikátní. Jde o napojení veškerých průběžných výsledků poskytovaných Českým statistickým úřadem a jejich vynesení na interaktivní analytickou mapu, kterou bude možné prohlížet a přibližovat na dotykové stěně přímo ve studiu. Historicky poprvé bude možné jít v detailu až do jednotlivých volebních okrsků, takže se každý bude moct podívat, jak volili jeho sousedé. Umožňuje to webová aplikace od firmy T-MAPY, kterou si TV Nova nechala pro tuto příležitost vyvinout. Inspirovala se přitom vysíláním Davida Kinga ze CNN při loňských prezidentských volbách v USA.

 

Po ukončení voleb T-MAPY předpokládají, že celé řešení poskytnou dalším zákazníkům (např. městským a obecním úřadům), aby si volební mapu jednoduše vložili do svých vlastních webových stránek.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar blog.